Menü

Extrák

Kis súgó Gabóról

Gáspár Gabriella

Gáspár Gabriella 1979.05.19én született. Mezszáma: 18.  Beceneve:Gabó Előző klubjai: Veszprém, Eredményei: 4-szeres Magyar Bajnok, 4-szeres Magyar Kupa győztes

2007.02.25. 19:30

A mérkőzés nagy részében biztosan vezetve aratott egygólos sikert csapatunk a Kiskunhalas elleni EHF Kupa visszavágón, s így kettős sikerrel jutott be a sorozat legjobb nyolc csapata közé. A győzelem és a továbbjutás reményében lépett ma pályára a Dunaferr NK nőikézilabda-csapata az EHF Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Kiskunhalas otthonában.

Felemás játék, de itt az előny

Együttesünk láthatóan komolyan vette mérkőzés előtti fogadkozását, azaz mindenképpen kettős sikerrel szeretett volna továbbjutni a kupából, s ennek megfelelően is kezdték a találkozót Kovács Péter tanítványai. Miközben a hazaiak pontatlanul, kissé bátortalanul játszottak, addig a mieink támadásban és védekezésben is brillíroztak, s alig tíz perc alatt négygólos előnyre tettek szert (3-7).
A négygólos, s összesítésben tizenöt fás hátrány ellenére a hazaiak nem adták fel a harcot, s a folytatásban alaposan megnehezítették a mieink dolgát. Ezúttal a hazaiak szedték össze védekezésüket, s a piros-fehérek hibáztak a kelleténél többet, s folyamatosan csökkentette hátrányát Zsiga Gyula együttese sőt, a huszadik perchez érve ki is egyenlített (9-9).
Hiába zárkóztak azonban fel a hazaiak, az első félidő utolsó tíz perce ismét a mieinknek sikerült jobban, akik a hátralévő időben ismét mindössze három gólt engedélyeztek a vendéglátóknak úgy, hogy emellett ötöt dobtak, azaz a félidei szünetre kétgólos előnnyel érkezett csapatunk (12-14). Ezzel gyakorlatilag a továbbjutás kérdése is eldőlt, hiszen a Kiskunhalas csapatának minimum tizennégy gólt kellett volna rávernie a mieinkre a második harminc percben, amelyre persze esélyük sem lehetett.

Taktikus siker

Már csak azért sem, mert a második játékrész elején sikerült meggátolnia csapatunknak a hazaiak próbálkozásait, s újra meglógtunk négy-öt fával, de hiába csökkentette minimálisra hátrányát a negyvenedik percig a Zsiga-csapat, ekkor már csak az lehetett a kérdés, hogy kettős győzelemmel jut-e tovább csapatunk az EHF Kupa legjobb nyolc csapata közé (18-19). A folytatásban úgy tűnt, hogy ebben sem lesz semmi hiba, hiszen a következő öt percben valósággal állva hagyta csapatunk a vendéglátókat. Ferlingék úgy szereztek egymás után hat találatot, hogy eközben mindössze egyetlen dugót engedélyeztek a hazaiaknak, így a félidő derekán már 25-19-es újvárosi előnyt mutatott az eredményjelző.
A kiskunhalasi gárda azonban még ekkor sem volt hajlandó feladni a küzdelmet, legalább a győzelmet szerette volna kicsikarni, s ezért hosszú hajrát nyitottak a vendéglátók. Ismét fokozatosan csökkenni kezdett előnyünk, ami köszönhető volt annak is, hogy a biztos előny birtokában már nem koncentráltak annyira a mieink, de hiába tett meg mindent a házigazda, a mérkőzés végén 28-27-es Dunaferr-sikernek örülhettek a piros-fehér játékosok, s szurkolók egyaránt.
Csapatunk teljesítette tehát a minimális elvárást, azaz legyőzte a Kiskunhalas gárdáját, s bejutott az EHF Kupa legjobb nyolc csapata közé, s az, hogy ezt kettős sikerrel tette meg együttesünk, mindenképpen emeli a siker értékét.